Blog

Proč bychom měli naslouchat našim pocitům? Proto, že jsou zde, aby nás na něco upozornily. Aby nám vyslaly signál, že něco potřebujeme. Čím silnější pocit, tím více si žádá naši pozornost, tím více nám chce něco sdělit.

V komunikaci má i chvíle ticha své podstatné místo. Jednoznačně to platí pro momenty, kdy stojíte o odpovědi na své otázky. Kolikrát se vám stalo, že když se na něco zeptáte, očekáváte odpověď ihned? A když nepřichází, zahrnete toho druhého dalšími otázkami, slovy či výčitkami... A výsledek - uzavíráte protějšku prostor pro odpověď, ač možná...

Co vás jako první napadne, když se řekne konflikt? Řada z vás odpoví Emoce. Opravdu, emoce hrají v našich sporech podstatnou roli a dokáží rychle vygradovat. Jsou v podstatě součástí každého konfliktu a jsou takovou užitečnou kontrolkou toho, že ještě něco nevyřčeného visí ve vzduchu, že ještě něco důležitého je potřeba dořešit.
Co můžeme udělat,...

VDĚČNOST V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ + 1 KROK NAVÍC
Sedněte si v klidu s ranní kávou nebo jen tak, uvolněte se a zamyslete se nad tím, za jaké 3 věci ve svém životě jste upřímně vděčni, že je máte a poděkujte za ně.

PŘIDEJTE DNES DO JÍDELNÍČKU KE KAŽDÉMU POKRMU ZELENINU NEBO OVOCE.
Není potřeba sahat mezi drahé a exotické produkty, i v tomto ročním období jsou nám dosažitelné cenově přijatelné a kvalitní místní produkty.

ZASTAVTE SE BĚHEM DNEŠKA 3X A UVĚDOMTE SI, JAK SE CÍTÍTE.
Zastavte se během dnešního dne alespoň 3x, nadechněte se a uvědomte si, jak se zrovna v danou chvíli cítíte, zkuste si popsat své pocity pro sebe.
Pokud jsou to příjemné pocity, poděkujte za ně a vnitřně se v nich v tu chvíli naplno porochněte. Pokud jsou to...

UDĚLEJTE DNES RADOST SVÉMU BLÍZKÉMU NĚČÍM, CO POTĚŠÍ I VÁS.
Stačí drobnost, někdy víc potěší malá pochvala než velké skutky. Řekněte druhému, že mu to sluší, připravte snídani, kupte milou drobnost... Ale POZOR: cokoliv byste chtěli udělat a cítili u toho pocit povinnosti, zastavte se a přestaňte.