7denní výzva - krok 1

08.03.2021

NAPIŠTE SI PRO SEBE 10 VĚCÍ, KTERÉ MÁTE RÁDI. 
Najděte si chvilku jen pro sebe, vezměte si tužku a papír a zahoďte všechny starosti a úkoly, které vám doteď běžely hlavou. Využijte třeba i čas strávený na cestě do práce. Na papír si napište 10 věcí, které vám dělají radost a jsou pro vás dosažitelné i v současné situaci (klidně i něco tak malého jako ranní káva). 10 věcí, které ve vás vyvolají příjemný pocit a úsměv na tváři, když si na ně i jen vzpomenete.
Rozšířený úkol: namísto 10 najděte 20 věcí. Nemusíte je napsat hned najednou, klidně se k úkolu můžete vracet i později.

A v čem je to pro vás užitečné? Přeladíte svou pozornost na něco příjemného a uvědomíte si, že ve vašich dnech je i řada radostných drobností, nejen nekonečné množství povinností. A o to více si budete ty malé radosti umět vychutnávat. Neméně důležitý aspekt je ten, že toto cvičení vám pomůže k posílení vaší vnitřní integrity a jasnější představě toho, kdo jste a co vás dělá spokojenými. Je to užitečné zejména pro ty, kteří mají tendenci přizpůsobovat se druhým a v důsledku toho ztrácet schopnost uvědomovat si své potřeby.